* *
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Biały, czarny, a może kolorowy  (Przeczytany 2546 razy)
SasAnka
SasAnka:)
Administrator
Wielki Mędrzec
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1274


SasAnka:)


Zobacz profil WWW
« : 2018.06.06, 09:46:37 »

Nasze wyobrażenia nie pozwalają nam doświadczyć wszystkiego, jakie jest. Nadają znaczenie i działają programując nas... Staramy się czasami na siłę nadawać barw, a nie dostrzegać tego, co faktycznie jest nam pokazane. Pochmurne niebo, szarość też jest. Biało czarne barwy też mają swój urok. One harmonizują, tonizują, wyciszają, dają możliwość osiągnięcia równowagi. Dzisiaj tworząc film wybrałam jeden
z programów, które zamienia kolory na  biało szaro czarne. Pierwsza myśl była, że to niefajne...ale za moment dostrzegłam, że przecież to są też naturalne, te neutralne barwy życia. Istnieją dla nas i należy je akceptować. Zastanowiłam się w jakim stopniu ma wpływ na mój nastrój i samopoczucie to, z czym się spotykam na zewnątrz. Czy nie jest tak właśnie, że reaguję emocjonalnie i nagle tracę dobry nastrój. Wyobrażenia nadają swój bieg myślom, uczuciom? Dokładnie tak się dzieje, dlatego warto koncentrować się na Wnętrzu i tym co do nas mówi.

Biel zawiera w sobie wszystkie pozostałe barwy, jest zatem na swój sposób wszechstronna, reprezentując sobą wartości wszystkich kolorów. Jest naszą piękną stroną siebie, ale mamy też drugą stronę medalu i nie da się od tego uciec. Konfrontacja jest ważna, jak u mnie dzisiaj. Energia się uruchomiła, dlatego odczułam emocje. Natomiast stało się niespodziewanie tak, że wszystko się szybko uspokoiło. Poczułam akceptację, a zaraz za nią przyszła harmonia. Mądrość podpowiadała, że to wszystko wciąż się zmienia, stale płynie, a my tylko to obserwując mamy nadal wewnętrzny spokój. Jeśli zaczniemy podążać za którąkolwiek z emocji, wówczas uruchamiamy cały jej program i podłączamy się pod myślokształty innych ludzi, którzy zawsze nadają znaczenia wszystkiemu, a do tego oceniają, czy to dobre czy złe, właściwe, niewłaściwe, radosne czy straszne... Zachowując skupienie na sobie uzmysłowiłam sobie, jak bardzo ulegałam zmiennym nastrojom np. pod wpływem padającego deszczu. Od dawna on mnie już raduje, wiem, że jest bardzo potrzebny, dzięki niemu następuje wzrost... np. roślinek na ziemi. Potrafi też niszczyć. To te dwie strony medalu, które są w każdym z nas. Jeśli je równoważymy, jest to dla nas często błogi stan.

Dzisiaj doświadczam dotknięcia kolorów, ich pełnej akceptacji i puszczenia. Dlatego nie mają znaczenia, kiedy sobie płyną, dopóki to ja nie nadam im znaczenia i działania na mnie. Połączenie białego z czarnym pozwala mi odczuć połączenie, które zaciera różnicę między dobrem a złem. Ta równowaga jest dlatego tak ważna. Dzięki temu, że jest słońce, jest też cień. Ciemność i jasność pozwala nam rozróżniać...jedno i drugie. Czarne pochłania, białe oddaje i to jest piękna wymiana energii i zarazem jej transformacja.

Może miałam się dzisiaj zatrzymać, aby zrównoważyć siebie na poziomie dawania-przyjmowania. Tak, Serce teraz to potwierdza. Zatrzymanie energii w ciele, czarny w tym pomaga, stąd dzisiaj powstał taki film i pozwoliłam sobie na to, aby wszystkie kolory zagrały, łącznie z czarno białymi i szarymi. Dziękuję za inspiracje, przemyślenia i  medytację równowagi i harmonii, pełną akceptację siebie i nieprzywiązywanie się do niczego.

Jeszcze jeden wniosek na koniec, nie bójmy się czarnego koloru...czyż nie dominuje on na tzw. salonach, nadając elegancji, a w połączeniu z białym dodaje kunsztu?


Dziękujmy za to, że mamy taką paletę barw, z której możemy wybrać, to co nam najbardziej pasuje na tę chwilę i jest zawsze właściwe. Niesie dużo inspiracji, doświadczeń i w efekcie daje dobrą zabawę rozwojową.

Akceptujmy neutralność...no właśnie, biały - szary - czarny to barwy, które stały się punktem wyjścia przy tworzeniu wielu koncepcji...

Buziaczki heart


<a href="http://www.youtube.com/watch?v=6QYE7Tk14_Y" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=6QYE7Tk14_Y</a>
« Ostatnia zmiana: 2018.06.06, 10:10:24 wysłane przez SasAnka » Zapisane

Z Miłością SasAnka:)
SasAnka
SasAnka:)
Administrator
Wielki Mędrzec
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1274


SasAnka:)


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 2018.06.06, 12:52:16 »

Czasami o szarość się potykasz
gdzieś niebieskie niebo znika
kłębią się tylko szare chmury
i nie ma nic więcej...u góry.

Czasami burza się budzi
piorunami ciska
żeby później wreszcie
tęczę dostrzec kolorową
wtedy już radosne jest każde słowo.

Myśli też oczyszczone
jakieś poddane
i nawet lekko rumiane.

Wszystko na nowo nabiera blasku
na tęczy się wzorując
tańczy już cała paleta kolorów
i różnych wzorów.

Obudziłaś się znów kochana
szare sny odeszły
już nie jesteś zadumana
radość kolorów wciągnęła bez reszty.

Pogodziłaś się właśnie z szarością życia
którą sobie sama stwarzałaś
a kiedy uśmiech na buzi zawitał
energia błyszczy, mieni się, świeci
czujesz wokół szczęście, jakie mają dzieci.

Bo to wszystko w środku było
i tak mocno się ukryło
abyś przypomniała sobie
o Miłości i jej boskich kolorach
które zawsze są  w Tobie.

Czy dzień szary, czy słoneczny
Jesteś radością samą w sobie
spontanicznie baw się dalej
i słuchaj co dzisiaj dusza jeszcze powie.

Serce już czeka na duszy granie
bo jej melodie są niespotykane
a co w mojej duszy gra
wiem tylko ja... ha ha  heart flower sun


* images.jpg (4.31 KB, 267x189 - wyświetlony 76 razy.)
Zapisane

Z Miłością SasAnka:)
SasAnka
SasAnka:)
Administrator
Wielki Mędrzec
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1274


SasAnka:)


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #2 : 2018.06.06, 17:36:08 »

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=1xCT8EicDNI" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=1xCT8EicDNI</a>
Zapisane

Z Miłością SasAnka:)
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

dl-stats
TinyPortal v1.0 beta 4 © Bloc