* *
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Czuj Sercem, Myśl Sercem, Działaj Sercem  (Przeczytany 441 razy)
SasAnka
SasAnka:)
Administrator
Wielki Mędrzec

SasAnka:)

Zobacz profil WWW
« : 2015.05.19, 11:22:15 »

Czuj Sercem, Myśl Sercem, Działaj Sercem  heart flower sun

Przepiękne słowa, cudowna inspiracja od Basi Mieloch. Maile, które otrzymuję wnoszą tyle miłości i zrozumienia do mojego wnętrza. Czasami potrzebuję czasu, aby to "dotarło" do mnie, abym to POCZUŁA. Staram się słuchać, co Bóg do mnie mówi przez Istoty pełne Miłości i Świadome. Aby działać Sercem, myśleć nim i czuć, trzeba Go najpierw odnaleźć w Sobie.
   Wiele pisałam na ten temat, ale byłam jakby "daleko" od utożsamienia się z Rzeczywistym Sercem. Był to nadal czas ignorancji podstawowych prawd i ciągły niepokój. Szłam drogą, która miała cały czas jakieś przeszkody, a ja myślałam, że jak je odsunę, jak meble np., to wystarczy. Idąc po omacku, można "przesuwać" w nieskończoność wszystko i nie czuć się pewnie i swobodnie. Potykanie się grozi nawet upadkiem. Wystarczy zapalić Światło. To takie proste.

Jak zatem żyć właściwie? Światło rozproszy mrok, w którym żyjesz. Zapal światło najwyższej Mądrości. To rozwiąże wszystkie twoje problemy. Możemy myśleć, że żyjemy zgodnie z prawami Boga. Staramy się przynajmniej. Pułapką jest, kiedy sądzimy, że nie musimy już nic zmieniać. Czy na pewno traktujemy już każdy nasz czyn, jako akt prawdziwego wielbienia Boga?

Nadal ranimy siebie i innych, brakuje nam czystości słów, myśli i czynów. Zawsze myślimy, że możemy to naprawić. Nie jest to jednak czystą miłością, którą możemy ofiarować Bogu. Jesteśmy nadal w pułapce ludzkich pozorów, cierpienia i przemijania. Wówczas przychodzi moment świadomości i widzimy, że cały czas przywieramy do "dna ludzkiej egzystencji". Nie chcemy poświęceń dla Siebie/Boga, bo jest nam wygodniej żyć "po swojemu". Bóg nie czeka na nasze poświęcanie się. On nam tylko podpowiada, wskazuje drogowskazy, z których skorzystamy, albo nie. Nikogo nie ponagla, nie wywiera presji, bo to my mamy uszanować czas nam dany.

Mądrość, Moc i Miłość to WSZYSTKO czym warto żyć. Dostaliśmy w prezencie /bo tak to czuję/ ciało fizyczne, aby każdą najmniejszą czynnością przejawiać Siebie, jako boską istotę. Ktoś powie, że to górnolotne słowa, ale piszę to co "odbieram". To są przede wszystkim przekazy dla mnie, ale zawsze się tym dzielę, bo zapewne po to przenoszę to na papier.

Wiem, że sama wymyśliłam sobie wiele znaczeń i nazw, którymi posługuję się w życiu. Sugeruję się tym, myśląc, że tak ma wyglądać moje życie. Ale teraz mam czas zatrzymania, aby spojrzeć na to realnie i zapytać Siebie,
czy jest mi to do czegoś potrzebne? W jakim gram filmie po raz kolejny i jaką rolę odgrywam po raz enty?

Gdzie kieruję Energię? Czy mam coś z tego wartościowego?

Teraz myślę sobie tak, że oczywiście ważne jest, aby funkcjonować w ciele, ale to doskonalić. Pomaga w tym praktyka i doświadczenia. Wyciąganie wniosków z każdego kroku, który czynimy. Nie ocenianie tego i nie gmatwanie się w tym.
Raczej rozpoznawanie, czy kierujemy się Sercem, czy daje nam to odczuwanie Miłości, a więc radości, uczciwości i samospełniania...

* 10944866_817164471687022_5080322345960609397_n.jpg (26.89 KB, 506x395 - wyświetlony 84 razy.)

* New Mandala-MOTION.gif (786.24 KB, 570x570 - wyświetlony 47 razy.)
« Ostatnia zmiana: 2015.11.20, 15:34:18 wysłane przez SasAnka » Zapisane

Z Miłością SasAnka:)
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

dl-stats
TinyPortal v1.0 beta 4 © Bloc