* *
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: ZMiłościWszechmiłującejZrodziłaSięMiłośćMiłującaZwierzętaTakPowstał"Wege"  (Przeczytany 3532 razy)
Premati
Gość
« : 2008.02.27, 21:44:40 »

Duchowość propagowana przez Sathya Sai jest zachętą do przemiany naszego stylu życia w bardziej boski, zgodny z naszą najgłębszą naturą. A naszą naturą jest wszechogarniająca miłość ,więc taki styl życia polega na bezinteresownym i spontanicznym wyrażaniu jej swoimi myślami, słowami i czynami przez dwadzieścia cztery godziny na dobę. Obejmuje więc szeroką gamę elementów, z których najważniejszymi są nawyki żywieniowe, wzorce zachowań oraz nastawienie względem Boga i świata.

Pożywienie dla Sai Baby, obejmuje nie tylko jedzenie, ale wszystko, co wchłaniamy swymi pięcioma zmysłami: dźwięki, widoki, zapachy, wrażenia i odczucia.

Wszystkie religie świata mniej lub bardziej otwarcie zajmują stanowisko w kwestii spożywania mięsa zwierząt, które w każdej religii uznawane są przecież za mniejsze dzieci Boga i braci człowieka. Żadnej z wielkich religii świata nie udało się trwale pogodzić idei zabijania z ideą zalecanej przez Boga miłości. Na przestrzeni stuleci proponowano rozmaite rozwiązania kłopotliwego dylematu związanego z mięsem: od całkowitego zakazu jego przyjmowania, przez ograniczenia dotyczące rodzaju mięsa dozwolonego do spożycia, sposobu zabijania zwierząt do postów lub okresów powstrzymywania się od jego spożywania.

Sai Baba przekazuje w tym względzie jasne wskazówki. Jego zdaniem aspirant duchowy nie powinien jeść mięsa, drobiu, ryb ani nawet jajek. Pokarm pochodzenia zwierzęcego przenosi bowiem do wnętrza człowieka atmosferę strachu i kaźni oraz wzmacnia jego zwierzęce skłonności lub cechy jak pożądanie, gniew czy nienawiść. "Jedz, aby żyć - zaleca Sai Baba - i nie wierz, że żyjesz po to, aby jeść". Uregulowanie sfery jedzenia obejmuje nie tylko jego jakość, ale również ilość, sposób przygotowania oraz miejsce pochodzenia.
« Ostatnia zmiana: 2008.04.10, 22:47:34 wysłane przez Premati » Zapisane
Prasanthinanda
Administrator
Manareikowiec exp.

Kocham więc jestem :)

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 2008.02.28, 16:52:39 »

Moze raczej powinno byc: Milosc jako wegetarianizm. Czyli jako jej wyraz. /pisane z komňrki Uśmiech /

[Miłość królewską drogą do Boga]
[Mowa z serca do serca czyni Niebo na Ziemi]
Pozdrawiam serdecznie,
Swami T.P. Prasanthinanda.
Prasanthinanda
Administrator
Manareikowiec exp.

Kocham więc jestem :)

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #2 : 2008.03.03, 20:22:30 »

Czy znasz stopnie wegetarianizmu?
Może poszukasz i napiszesz coś o tym?

1) Lakto-owo-wegetarianizm = jajka + nabiał + roślinne
2) Lakto-wegetarianizm = nabiał + roślinne
3) Weganizm = tylko roślinne pożywienie
4) Vitarianizm = bez gotowania i smarzenia, czyli moczone, parzone conajwyżej, tak aby zachować witaminy
5) Frutarianizm = bez warzyw czyli owoce, nasiona i orzechy, mało zbóż
6) Breatharianizm = życie o wodzie i oddechu, lub tylko oddech Uśmiech

[Miłość królewską drogą do Boga]
[Mowa z serca do serca czyni Niebo na Ziemi]
Pozdrawiam serdecznie,
Swami T.P. Prasanthinanda.
SasAnka
SasAnka:)
Administrator
Wielki Mędrzec

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #3 : 2008.03.19, 14:28:26 »

Witaj przyjacielu! Życie w pranie niech rzeczywistym się stanie! Witam Ciebie i Sylwunię, która właśnie się zarejestrowała. Zapraszam wszystkich, którzy znów chcą być ze sobą/z nami, jako boskimi istotami Uśmiech Mrugnięcie Chichot

Z Miłością SasAnka:)
SasAnka
Administrator
Wielki Mędrzec

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #4 : 2008.05.28, 11:58:17 »

Premati, a jak z Twoim wegetarianizmem na dzisiaj:)? dajesz radę?

SasAnka
Administrator
Wielki Mędrzec

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #5 : 2008.05.28, 14:41:02 »

Piękni8e Uśmiech a u nas jak zawsze-vega:)

Ardżuna
Zainteresowany
**

« Odpowiedz #6 : 2008.09.04, 00:25:21 »

Właśnie zaczyna sie 9-ty roczek mojego wege , pierwsze dni września.
A czarke przepełnilo zdanie rinpocze (-tytuł  we wszystkich trzech tradycjach tybetańskich mających po 20-cia tys lat ,oznacza urzeczywistnionego -nadawany jest przez innych urzeczywistnionych);
jego sens : zjadając pokarm pochodzenia zwierzęcego stajemy się (nasze ciało) cmentarzem dla zwierząt.
Pełny wymiar osiąga to zdanie kiedy ma się wiedze na temat wymiany budulca -atomów ,cząsteczek naszego ciała-- otóż płyny organizmu po jednym dwu miesiącach całkowicie wymieniają się , tkanki miękkie nazwijmy w uproszczeniu 2 do 5-ciu lat do kości włącznie -8 lat . Wszystko co masz w sobie i widzisz przed lustrem pochodzi z tego co masz na talerzu i to tak całkiem nie dawno.
Jak to swierdzono : napromieniowano żywność a potem śledzono na monitorach ,odbiornikach drogę spożywanej żywności , miejsce wbudowywania czas pozostawania.
Tak więc moi mili jeśli przeczytasz ten tekst za osiem latek to nie będzie przed ekranikiem ani jednego atomu który siedzi teraz !!  ( Tak na marginesie -wrócę do tego kiedyś przy pytaniu kim jesteśmy-co oglądamy na starych naszych zdjęciach?)
Po drugie niekrzywdzenie - nie czyń drugiemu co tobie nie miłe choćby właśnie było to zwierze.
Masz ochote na schabowego albo kurczaka weź nóż albo siekiere zrób to sam ;te troche realizmu-
a szególnie jak przepadasz za cielęciną -czy widziałeś z bliska cielaka jego oczy. No cóż na talerzu to tylko smakowity kąsek -pytanie czy na pewno?

Próbowałem bez jajeczek ale zbytnio to ogranicza pole manewru no to co by  tu zjeść ; zbyt wiele
potraw odpada poza tym ciasta i naleśniki są dobre - chodzi tu też o niszczenie życia w przypadku nie zalężonych wymóg ten jest spełniony ; to samo dotyczy nabiału.

Na pozostanie wegetarianinem składają się więc czynniki: czysto fizyczne , zdrowo uczuciowe, religijne,
duchowe, energetyczne- przenoszenie strachu.

Zaś co do stereotypu -nie jesz mięsa? to znaczy warzywka tak?
To nie jest tak -podstawą staje sie...
W tym celu przytocze pewne uproszczenie myślowe-co oznacza , że nie do końca oddaje prawdę
natomiast jest niesamowicie pouczające: na pytanie co  żywi  całą ludzkość i zwierzęta - odpowiedź:
trzy trawy !?
pszenica,kukurydza i ryż (należą do rodziny traw)
bez  uprawy tych roślin nie byłoby cywilizacji na taką skale 6,5 mld ludzi ileś tam zwierząt hodowlanych.

Warzywa to warzywa (może niezbyt to wymowne) kalorie to siła.

No dobrze skoro jesteśmy przy takim temacie pouczające jest wiedzieć i pamiętać:
nie ma w tobie (twoim ciele) ani grama ani jednej cząsteczki energii z Ziemi. To ,że sobie tam po drugiej stronie siedzisz i czytasz , myślisz -energia tego nie pochodzi z planety Ziemia.
Fizycznie przylatują ze Słońca fotony światła - energia  są następnie w procesie fotosyntezy przyswajane
chlorofil w liściach , produkty fotosyntezy
-rosną roślinki
potem energia gruba super fizyczna i realna przekazywana jest zwierzątkom
tak i jesteśmy  my- nasze ciała
węgiel , ropa naftowa  , rośliny , zwierzęta , my , wiatr , opady deszczu a co za tym idzie siła rzek i lodowców to wszystko to ze Słońca ! !!!!!
To że trawisz , to że myślisz , to że rośniesz , to że kochasz -pochodzi ze Słońca !!!!!!!!
Ten fakt też przydaje  się przy rozważaniu kim jestem. Zatoczyliśmy małe kółko - nie na darmo Sai Baba
mówi że odpowiedź na to pytanie jest filarem wiedzy duchowej.
Generalnie pojęcia ze ścieżki duchowej uzupełniają się - jednoczesne ich pamiętanie i rozumienie
wprowadza nową jakość.
Dodam że słowo zrozum powtarza się chyba w każdym dyskursie i może w co czwartej myśli dnia !
Pewnie nie na darmo Sai Baba wspomina o dwóch ścieżkach rozwoju duchowego : mądrości i miłosci .

No i na koniec z dyskursu SB  z dnia 6 maj 2007 przedostatni akapit  "  ... zawsze jem ragi sankati
(gotowana mąka z prosa z ryżem , uformowana w kształcie grubego placka) z czatnejem z orzeszków ziemnych."  ,  "Moim jedynym wymaganiem dietetycznym jest sankati z czatnejem."

pozdro Uśmiech mocy światła Sai Ram

SasAnka
Administrator
Wielki Mędrzec

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #7 : 2008.09.08, 10:32:51 »

Pamiętam siebie jedzącą martwe istotki i wiem jaka wtedy byłam. Uświadamiam sobie czytając Twoje początkowe zdania, że tak właśnie się dzieje. Rozmawiałam z koleżanką, która rozważa temat Wega i wciąż sobie tłumaczy jak to niekorzystne jedzenie jest jej jednak bardzo potrzebne. Powtórzyłam, co napisałeś Ardżuna, ponieważ mocno mnie zainspirowałeś i chyba dopiero poczuła tą energię w sobie. Zauważyłam, że kiedy ludzie sami nie chcą zrezygnować z mięsa, próbują projektować na innych swoje przekonania. To normalne w naszym życiu, jednak mnie już nie rusza, bo paroletnie doświadczenie robi swoje.... Nikt nie zaprzeczy już mojej własnej prawdzie.
Mati, jeśli zaczniesz być wegetarianinem, to nie daj sobie wmawiać głupot, a również obserwuj ego, które będzie Ci podsuwało mnóstwo myśli kuszących na talerzyku, wprost pod nos. Warto zaufać tym, którzy już to przeszli i wiedzieć, że każda forma oczyszczania, daje szansę na wyższe i lepsze energie= lepszą jakość życia. Buziaczki dla Was kochani i kwiatuszek ode mnie

* SasAnka.jpg (57.5 KB, 800x600 - wyświetlony 569 razy.)
« Ostatnia zmiana: 2010.04.07, 12:43:20 wysłane przez SasAnka » Zapisane

Dananda
Zaangażowany uż.

MIŁOŚĆ JEST NAJMOCNIEJSZA SIŁĄ NA ZIEMI

« Odpowiedz #8 : 2010.04.07, 11:49:52 »

Weganizm przyszedł do mnie z wzrastającą świadomością.  Nigdy nie zabraniałam sobie niczego, ufałam, że wszystko przyjdzie w swoim czasie. Gdy ufamy Najwyższy nam pomoże i poprowadzi w naszym tempie.

Co mnie też bardzo cieszy, nie obwiniam siebie za to , że jadłam kiedyś produkty  zwierzęce, tak było i było to dobrą drogą, by poczuć co jest dla mnie właściwe...   sun
Aniolek67
Manareikowiec akt.
**

« Odpowiedz #9 : 2010.07.07, 18:18:55 »

Wszystko co masz w sobie i widzisz przed lustrem pochodzi z tego co masz na talerzu... (...)

Bądźmy więc jak tęcza,pomost do SŁOŃCA,a ona  barwę z natury bierze...

Wrażliwy człowiek najpierw czuje,
później rozumie.
/E. Kołda/
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

dl-stats
TinyPortal v1.0 beta 4 © Bloc