* *
Strony: 1 2 [3]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Przekonuje sie do wegetarianizmu  (Przeczytany 6480 razy)
Aniolek67
Manareikowiec akt.
**

« Odpowiedz #30 : 2010.08.05, 19:52:11 »

Gratulacje!Gratulacje!Gratulacje!Gratulacje!Gratulacje!Gratulacje!

* BRAWO-emotek.gif (15.75 KB, 115x115 - wyświetlony 229 razy.)

Wrażliwy człowiek najpierw czuje,
później rozumie.
/E. Kołda/
SasAnka
SasAnka:)
Administrator
Wielki Mędrzec

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #31 : 2010.08.06, 06:13:48 »

http://www.youtube.com/watch?v=Yfbchq0xQmQ&feature=player_embedded lepiej się przyjaźnić ze zwierzątkami, niż je jeść heart flower sun

Z Miłością SasAnka:)
Aniolek67
Manareikowiec akt.
**

« Odpowiedz #32 : 2010.08.06, 09:02:27 »

o tak....

później rozumie.
/E. Kołda/
Prasanthinanda
Administrator
Manareikowiec exp.

Kocham więc jestem :)

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #33 : 2010.08.07, 10:47:22 »

Moi drodzy
Właściwie to postanowienie podjąłem od 1-go, ale były jakieś resztki nabiału do dojedzenia, więc tak w sumie się opóźniło wszystko o parę dni. Generalnie nie jest dobrze jeść produktów: smażonych, gotowanych, konserwowych, marynowanych, pasteryzowanych, chleba, dżemów i inne o przedłużonej trwałości chemicznie czy termicznie. Nie jest jednak łatwo z wszystkiego na raz zrezygnować ze względu na nawyki żywieniowe związane z danym produktem. Odbija się to po paru dniach braku określonego produktu.

Nawyki, które zauważyłem:

1) smakowe - ale dotyczy też zapachu i wyglądu. Produkt "przyciąga" gdyż związany jest z przypominaniem zakodowanych wrażeń zmysłowych które lubiliśmy.

2) składnikowe - produkt zwiera ważny składnik naszej diety. Kiedy go brakuje doświadczamy pozornego głodu. Jemy inne rzeczy ale wciąż mamy wrażenie, że czegoś nam brakuje i musimy to zjeść. Wynika to z tego, że umysł z doświadczenia kalkuluje i "wie" co otrzymuje z czego. Aby to otrzymać generuje pozorny głód ukierunkowany na dany produkt. Trudno tę tendencję umysłu pokonać. Najprawdopodobniej otrzymujemy to samo w inny sposób, albo trzeba to dostarczyć innym, nowym produktem. Umysł potrzebuje jednak czasu by się tego nauczyć. Dlatego nie jest dobrze radykalnie zmieniać całej diety ale dać czas na wyrobienie sobie nowego nawyku żywieniowego przy niewielkich zmianach diety. Potem następny krok.

3) pora jedzenia - pracuję na zmiany i trudno mi ustabilizować porę jedzenia. Wiąże się z wydzielania określonych kwasów żołądkowych w określonych porach i rytmem pracy systemu trawiennego. To ogromnie oszczędza energię i poprawia samopoczucie. Jest tak, że nawet nie będąc głodnym, o określonej porze czuje się głód. Nie tylko powinno się zachowywać rytm pór jedzenia ale nawet zachowywać rodzaje potraw w określonych porach. Nie dać się przyciągać słodyczom pomiędzy posiłkami. Te przyzwyczajenia trzeba pokonać.

4) myśli i samopoczucie - to trochę trudniejsza sprawa, tzn nie taka oczywista dla wielu. Dotyczy to poziomu wibracyjnego naszych myśli w myśl zasady - "co jesz tym się stajesz". Jedzenie mięsa wywołuje w nas agresję i otępienie. Jedzenie ryb niskie, "brudne" myśli. Nabiał otępienie itp. Po czasie to staje się składnikiem naszej osobowości. Nawet nie zdajemy sobie sprawę, że tych "składników osobowości" sami sobie dostarczamy wraz z pożywieniem. Nie znaczy, że np. chcemy być agresywni. Agresja nie jest od razu dominantem, ale np daje fałszywe poczucie siły, pewności siebie, itp. Ryby powoduję fałszywe poczucie przyjemności z niskich myśli, zmysłowości itp, itd.. Do takiej swojej osobowości jesteśmy przyzwyczajeni i kiedy to się zmienia powstaje niepewność, dezorientacja a nawet lęk, słowem czujemy się "nieswojo", a to po prostu przyzwyczajenie umysłu do określonych składników niskiej wibracji naszej osobowości.

Dlatego jak myślimy o rozwoju duchowym to w pierwszym rzędzie zmienia się dietę, "przyjaciół", rozrywkę, literaturę, a też często otoczenie.

[Miłość królewską drogą do Boga]
[Mowa z serca do serca czyni Niebo na Ziemi]
Pozdrawiam serdecznie,
Swami T.P. Prasanthinanda.
Aniolek67
Manareikowiec akt.
**

« Odpowiedz #34 : 2010.08.07, 12:57:00 »

to prawda...nawyki trudno pokonać ot tak na raz-dwa-trzy.
nabywało się je długo i potrzeba dużo czasu,by się ich pozbyć...mamy więc możliwość kształtowania silnej woli...dobrej woli dla siebie:)...
zaskoczona jestem ,że jedzenie ryb tak zubaża nasze myślenie..."brudne myśli"...mam wiec pytania
-po 1.jak więc  panować nad nimi skoro rezygnacja z jedzenia ryb jest trudna?
-po2.Pan Jezus jadł ryby(między innymi)a grzechów nie popełniał...pozorne jedzenie?
« Ostatnia zmiana: 2010.08.07, 13:00:39 wysłane przez Aniolek67 » Zapisane

później rozumie.
/E. Kołda/
Prasanthinanda
Administrator
Manareikowiec exp.

Kocham więc jestem :)

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #35 : 2010.08.07, 17:26:45 »

Witam Aniołku
Pan Jezus jadł ryby, Pan Budda jadł czasem mięso jak mu podarowano i to wszystko nie było dobre, choć mocą duchową jaką posiadali potrafili to pożywienie oczyścić. I tu jest klucz, do złagodzenia skutków takiego pożywienia - modlitwa. Pomimo niejedzenia mięsa i tak zawsze się modlę aby to pożywienie zostało pobłogosławione i w ten sposób oczyszczone. Jedzenie przenosi wibracje osób które je wyprodukowały, sprzedały, przyrządziły - to też trzeba oczyścić. Jednak mięso nie ma sobie równych w wyrządzaniu krzywdy nam i światu. To jest nawet kwestia dobrobytu na świecie - jedzenie mięsa (w tym ryb) i dobrobyt całego świata się wykluczają jak ciemność i światło.

Więc co zrobić jak trudno jest rzucić ryby czy mięso?

Radzę w tedy się dużo, bardzo dużo modlić o łaskę rzucenia ryb i mięsa!

W nadchodzącej erze Prawdy i Miłości nikt nie będzie jadł mięsa, więc sama pomyśl czy warto sobie doń zamykać drogę?

[Miłość królewską drogą do Boga]
[Mowa z serca do serca czyni Niebo na Ziemi]
Pozdrawiam serdecznie,
Swami T.P. Prasanthinanda.
Aniolek67
Manareikowiec akt.
**

« Odpowiedz #36 : 2010.08.07, 17:33:11 »

heart

później rozumie.
/E. Kołda/
Aga
Manareikowiec
*

« Odpowiedz #37 : 2010.08.07, 18:15:59 »

Witajcie
z własnego doświadczenia, obserwacji ciała, reakcji, myśli w powiązaniu z jedzeniem które trwa już kilka lat mam sporo podobnych wniosków które tutaj przedstawił Mirek.

Stopniowej zmianie przyzwyczajeń może wspomóc picie piołunu w nieznacznej ilości przez krótki czas około 2 tygodni z przerwą też 2 tygodni gdzie utrzymuje się w określonej diecie można powtórzyć piecie ziół przez tydzień. Ja piłam w bardzo nieznacznej ilości około 4 łyżkli stołowe. Wraz z tym można odstawić słodycze. Mogą pojawić się podobnie jak w postach różne odczucia  i uczucia o czym wspominał Mirek.

Wspomagać uwalniać niską energię związaną ze spożywaniem mięsa można   uprawiając sport rekreacyjnie - dla zdrowia, czy zwiększając inne działania wysiłkowo fizyczne, które będą służyć ogółowi. Rzecz jasna że medytacja też temu służy, jednak dla zdrowego ciała warto zachować równowagę pomiędzy aktywnością fizyczną, umysłową i duchową.
W moim przypadku korzystny jest marszobieg lub rower.

Kiedy już słodycze i od innych używek pozostaje się wolnym , można zabrać się za nabiał stopniowo ograniczając.
Pozdrawiam smacznie Uśmiech
Aniolek67
Manareikowiec akt.
**

« Odpowiedz #38 : 2010.08.12, 19:32:46 »

znalazłam  coś ciekawego...dzielę się więc...zainteresowani na pewno znajdą coś dla siebie:)
http://www.bkwsu.org/interactive/audiovideo/MultimediaItem.html?site=iwebsite&fileRef=workspace://SpacesStore/089a3859-cc9e-4b56-83b7-c74cf0ae3384&type=video&ctg=vegetariancooking

później rozumie.
/E. Kołda/
Aniolek67
Manareikowiec akt.
**

« Odpowiedz #39 : 2010.09.18, 21:56:48 »

* 60894_438739514641_177049374641_4861498_2729848_n.jpg (95.47 KB, 720x540 - wyświetlony 683 razy.)

później rozumie.
/E. Kołda/
SasAnka
Administrator
Wielki Mędrzec

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #40 : 2010.09.19, 05:47:11 »

http://www.youtube.com/watch?v=bYOsvzqv_yQ&feature=player_embedded

Z Miłością SasAnka:)