* *
Strony: [1] 2 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Przekonuje sie do wegetarianizmu  (Przeczytany 7689 razy)
Xenia
Aktywny użytkownik

« : 2010.07.03, 15:35:09 »

Od pewnego czasu zastanawiam sie nad zmiana odzywiania,rozchodzi mi sie glownie o dzieci moje,maja duzo alergii i mysle ze jest to jedyne rozwiazanie,aby wkoncu przestaly chorowac.No i mysle takze o sobie,chce dostarczac sobie odpowiednich skladnikow nie wlaczajac przy tym zwierzat.Kupilam ksiazki i czytam,zobaczymy co z tego wyniknie.

Wszystko, co się nam przytrafia, dzieje się zawsze z jakiegoś powodu.
SasAnka
SasAnka:)
Administrator
Wielki Mędrzec

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 2010.07.03, 15:53:42 »

Xeniu to pięknie, bo na prawdę warto! My już nawet jajek nie jemy, kiedy widzimy co wyprawiają z kurkami w fabrykach hodowlanych. Ta cała energia cierpienia, lęku wchodzi wraz z jedzeniem do naszego ciała. Będziecie szczęśliwsi i zdrowsi. Powodzenia kochana Xenia heart flower sun

Film Ziemianie skutecznie wyleczy z jedzenia mięska http://www.youtube.com/watch?v=evoK2y3QKw4&feature=related
« Ostatnia zmiana: 2010.07.03, 16:02:04 wysłane przez SasAnka » Zapisane

Z Miłością SasAnka:)
Xenia
Aktywny użytkownik

« Odpowiedz #2 : 2010.07.03, 17:37:41 »

Aniu jajka to kupuje z farmy od sasiada juz od dawna,wiemze kurki tam sa szczesliwe.ostatnio jem duzo miesa,za duzo.czytam troche ksiazek o samoakceptacji i zaczynam zauwazac,ze nie dosc ze nie sznuje zwierzat,a przeciez je kocham,to nie szanuje swojego ciala.caly czas sie odchudzam kombinuje,a przeciez musze zaakceptowac siebie taka jaka jestem i uleczyc przede wszystkim.Moj synek tydzien temu mial chore gardlo wysoka prawie 40stopni goraczka,dostal antybiotyk,a teraz od wczoraj znowu wysoka goraczka nic go nie boli, ale cos sie dzieje.Zaczelam zastanawiac sie dlaczego on ciagle choruje,w sumie  malo je,ma egzeme.Nie lubi owocow w sumie ani warzyw tylko kilka,je duzo nabialu i chleba ,szynke,i oczywiscie kurczaki.Musze to zmienic,bedzie ciezko,ale mam nadzieje ze jakos sie da.Nie mam pomyslu jak zaczac,wedlin nie jem,ale jem duzo twarogu ostatnio i kurczakow.Kiedys jadlam wiecej warzyw kasz makaronow,a teraz te wszystkie diety mnie zdezorientowaly,wiec mowie stop i zmieniam na lepsze.z tym wegetarianizmem juz tak od roku mysle,bedac w Londynie u kumpeli zauwazylam ze ona super wyglada,jest szczupla ma pelno energii i jakas taka inna jest,przeszla na wege 3 lata temu.
Aniu od czego zaczac,co jesc na sniadanie,moze byc musli mam takie sama robilam,a potem,jak ty jesz,ile posilkow.

SasAnka
Administrator
Wielki Mędrzec

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #3 : 2010.07.03, 18:17:52 »

Ja niestety mimo wege nie jestem szczupła, ale to taki czas i akceptuję to. Czytam u Joachima http://niejedzenie.info/forum/viewtopic.php?t=826 tu ludzie się dzielą poradami, poczytaj. Jem, kiedy czuję głód. Jeśli masz  jajeczka, od szczęśliwych kurek, to super. Ja mam też alergię, ale wciąż zmienia formę. Teraz już mogę jeść owoce, a kiedyś ani jabłek, truskawek, pomarańczy itp. Też jemy chleb, ale ciemny, to samo z ryżem i kaszami, te nieoczyszczone. Kiedyś robiłam kotleciki z kasz lub płatków owsianych z warzywami, a teraz już nie smażę /czasami pieczarki/ Można wymyślać spontanicznie różne rzeczy z warzyw i dania są kolorowe, smaczne i zdrowe. Jemy jeszcze nabiał w postaci sera żółtego i białego oraz kefir/jogurt. Gdybym odstawiła chlebek angielski byłoby super, bo mimo że ciemny wyraźnie tuczy. Kiedy wyjeżdżałam stąd gdziekolwiek indziej chudłam, więc coś w tym jest. Zaakceptuj siebie, rób wszystko ze smakiem co lubisz, a przede wszystkim z radością to i dzieci się chętnie przestawią. Jak masz musli i lubisz to jak najbardziej. Ja jem 3-4 posiłków dziennie.

Aniolek67
Manareikowiec akt.
**

« Odpowiedz #4 : 2010.07.03, 21:20:07 »

hmmm....Uśmiechwegetarianizm...pamiętam jak przyjęli to moi bliscy:)
pół roku temu obejrzałam film...(dziękuję Sasanko za  kierunek, http://www.youtube.com/watch?v=AppLQSc_ne0 chodzi o gospodarstwa ze zwierzętami i przyjaźń człowieka z nimi a jako przeciwieństwo postawione są farmy i rzeźnie)jest 9 cz.ale warto obejrzeć:)

jak to możliwe,żeby nie jeść mięsa?-pytali i krytykowali.
Ha...żebym to tylko ja,ale i moje córki(jeszcze niepełnoletnie)także!
No moja mama to za głowę się łapała:)sądziła,że dziewczynki zdrowie stracą,że zaraz "niedożywione" w chorobę jakąś wpadną...ale czy dzieci co jedzą mięso nie chorują wcale?odpierałam ataki także brata...
Jemy ryby...to jedyne białko w postaci mięsnej
i jak to Sasanka pisze -wymyślamy posiłki wegetariańskie ze wszystkiego:)!
Da się!
-jeszcze chleb i ziemniaki jedzą moje dziewczynki,ja już sporadycznie ,1-2 razy w miesiącu(kiedy już mocno mi się chce:)  )
-sery,jogurty,mleko,jajka
-warzywa-oj...jej jak wiele warzyw mamy!!!!!
-owoce
-ziarna i makarony
Robimy sobie sałatki i miksy(połączenia produktów bezmięsnych) nawzajem na posiłki...
każda może się popisać talentem kulinarnym:)bo nie jest to trudne w przygotowaniu.
Produkty zawsze kładziemy na talerzu oddzielnie i jemy po kolei...takie gustowanie smaku po smaku:)
Najlepsza do picia jest woda mineralizowana ,nie potrzebna nam gazowana,bo kiedy jest wysoko mineralizowana to bąbelki same jakoś się robią:)
W pracy dziwnie na mnie patrzyli,na początku nie dowierzali,potem wątpili,że wytrzymam na tej bezmięsnej diecie,a teraz to już mi trochę zazdroszczą co niektórzy:)
Nie dlatego,że figura mi się poprawiła,bo tak nie stało się (a szkoda,ale to chyba leży gdzie indziej -nie w diecie jednak)dlatego mi zazdroszczą,że rzeczywiście ta dieta dużo zdrowsza jestUśmiech))

* glitter149oe8.gif (140.63 KB, 450x391 - wyświetlony 523 razy.)
« Ostatnia zmiana: 2010.07.03, 21:22:39 wysłane przez Aniolek67 » Zapisane

Wrażliwy człowiek najpierw czuje,
później rozumie.
/E. Kołda/
Xenia
Aktywny użytkownik

« Odpowiedz #5 : 2010.07.03, 23:58:18 »

dziekuje aniolku,powiedzialam dzis mezowi i glupio sie patrzy.Mnie o schudniecie sie nie rozchodzi,glownie o humanitarny aspekt i wiecej zdrowka dla mnie i dzieci.

SasAnka
Administrator
Wielki Mędrzec

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #6 : 2010.07.04, 08:59:33 »

Podnosisz w ten sposób energię i zmieniasz jakość życia heart flower sun

Aniolek67
Manareikowiec akt.
**

« Odpowiedz #7 : 2010.07.04, 13:14:31 »

dziekuje aniolku,powiedzialam dzis mezowi i glupio sie patrzy.Mnie o schudniecie sie nie rozchodzi,glownie o humanitarny aspekt i wiecej zdrowka dla mnie i dzieci.
mnie też o figurę nie szło:)
obejrzałaś już te filmiki?
moi bliscy ich nie oglądali,
ale ja i moje dzieci owszem
dlatego może nasza dieta tak szybko weszła nam w codzienne życie:)
i właśnie tak...zmieniłyśmy jakość życia:)
co więcej...nasza psina też jakoś woli żółty ser niż kurczaka:)

później rozumie.
/E. Kołda/
Xenia
Aktywny użytkownik

« Odpowiedz #8 : 2010.07.04, 20:13:19 »

Ogladnelam i te od Ani tez Chichot.Dzis pierwszy dzien za mna,niestety nie obylo sie bez ciasta.Bylismy na wyborach i potem u tesciowej,zrobila ciasto na moje jutrzejsze urodziny.Udalo mi sie dzis na warzywno i bez miesa i nabialu Duży uśmiech Duży uśmiech.

Aniolek67
Manareikowiec akt.
**

« Odpowiedz #9 : 2010.07.04, 20:24:27 »

wszystko,co zjadłaś na pewno poszło Ci na zdrowie:)a początki nigdy nie są łatwe:) heart

później rozumie.
/E. Kołda/
SasAnka
Administrator
Wielki Mędrzec

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #10 : 2010.07.04, 22:24:19 »

To wielki sukces, na prawdę Xeniu. Pomalutku krasnoludku i uda się.  heart flower sun

Aga
Manareikowiec
*

« Odpowiedz #11 : 2010.07.05, 11:41:51 »

A ja mam pytanie. Czy ktoś wie jak jest z kawą? jeśli chodzi o jej wpływ na naszą energię. Obniża czy zaniża ?

Jest produktem roślinnym.

Co do wegetarianizmu...dzieci same sobie dozują najlepiej. Moje doświadczenia wyrobiły we mnie  takie spostrzeżenia. I na pewno każdy będzie miał inaczej. Moja córka długo nie jadła mięsa wcale. Był czas gdy w ogóle jadała chwilami tylko owoce w ciągu dnia. Była żywotna, radosna, zdrowa.
Odstawiłam jej produkty mięsne i nabiał pozostawiając nieznaczne ilości naturalnych jogurtów z powodu alergii które pojawiły się gdy poszła do przedszkola.W przedszkolu dostała decydowanie więcej słodkich produktów, a w domu dieta była  zupełnie inna, bez słodyczy, mało nabiału. W pierwszym miesiącu w przedszkolu pojawiły się gazy jakich wcześniej nie miała a potem niekończące się katary aż zaczęły się wysypki. Wyszliśmy z tego na homeopatii i pilnowałam też diety w przedszkolu. Zdrówko wróciło, hemoglobina się podniosła bez zażywania lekarstw. Pani pediatra zapytała co jej podałam że tak ładnie podniosło się żelazo i ma takie piękne wyniki:)
no cóż, odstawiłam jej mięso, mleko, dostaje dużo warzyw, owoców, czasami jogurty naturalnei ryby bez słodyczy. Na surowe brukselki woła chrupiące piłeczki i zjada chętnie na surowo.
Teraz je mięso też chętnie ale nie dużo. Zdecydowanie dużo mniej warzyw, a szkoda, no ale to jej wybór.
Dieta wegetariańska na pewno nie szkodzi. Jest zdrowa, lekka, dostarcza wszystkiego co człowiek potrzebuje. I oczywiście nic na siłę bo to więcej przynosi szkody.
Wszystkiego smacznego dla każdego  Buziak

flower
SasAnka
Administrator
Wielki Mędrzec

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #12 : 2010.07.05, 12:10:45 »

http://www.ezosfera.pl/leszek/artykul/311 artykuł Leszka do poczytania  heart flower sun

Aniolek67
Manareikowiec akt.
**

« Odpowiedz #13 : 2010.07.05, 15:17:37 »

Odkąd pamiętam u moich dziewczynek był problem ze zjadaniem mięsa.Wiecznie musiałam prosić,ale one zawsze mając do wyboru szynkę lub żółty ser -sięgały po to drugie.Kupowałam wędlinę,którą zjadał potem pies,bo nikt jej nie ruszał(kupowałam specjalnie dzieciom)i się marnowała.Jestem sama z dziewczynkami,nie wiem jak byłoby w rodzinie,gdzie jeszcze jest mężczyzna,który pracuje np.na budowie(mam na myśli więc ciężką,wysiłkową pracę).Przejście na inną dietę, w każdym razie u nas , nie stanowiło więc żadnego problemu,wręcz uradowało moje dzieci:)!Teraz jedzą wszystko,co podam!Wspaniałe jest przecież uczucie wiedzieć,że dzieciom smakuje posiłek,który się przygotowało-ja teraz tak mam za każdym razem:)i każdego dnia:)Dziewczynki nie zachorowały mi ni razu(jak do dziś),nawet kataru nie miały,a wiadomo jak dzieciom się wchodzi w porę wiosny po zimie:)
Życzę powodzenia Xeniu:)może i Tobie nie będzie trudem wdrożenie diety wegetariańskiej do domu:)

później rozumie.
/E. Kołda/
SasAnka
Administrator
Wielki Mędrzec

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #14 : 2010.07.05, 16:34:06 »

Xeniu, szczególnie dzisiaj w dniu urodzin, zjadaj wszystko żywe i kolorowe heart flower sun
Mam nadzieję, że będziecie sobie pisały na tym forum i Sławek się dołączy. Jak tylko wrócę z powrotem z radością się odezwę. Może mnie nie być do września  heart flower sun

Strony: [1] 2 3   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

dl-stats
TinyPortal v1.0 beta 4 © Bloc