* *
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Budda Purnima  (Przeczytany 2311 razy)
SasAnka
SasAnka:)
Administrator
Wielki Mędrzec

Zobacz profil WWW
« : 2010.05.27, 11:13:08 »

27.05.2010 r.
Budda Purnima

MYŚL DNIA

Każdy powinien prowadzić swoje życie tak, aby nie powodować bólu u żadnej żyjącej istoty. To jest najważniejszy obowiązek. Obowiązkiem każdego, kto miał szansę na ludzkie narodziny, jest także zachowanie części swojej energii na modlitwę i powtarzanie imienia Pana. Należy poświęcić się życiu w prawdzie, prawości, pokoju i dobrej pracy, co jest służeniem innym. Należy obawiać się grzesznych czynów lub robienia rzeczy, które szkodzą innym, tak samo jak obawiamy się dotknąć ognia, czy przeszkodzić kobrze. Należy być bardzo przywiązanym i ugruntowanym w wykonywaniu dobrej pracy, uszczęśliwianiu innych i oddawaniu czci Panu, tak jak jest się przywiązanym do złota i bogactwa. To jest dharma (właściwe postępowanie) każdego.

-BABA

* buddha-purnima-01.jpg (13.04 KB, 160x200 - wyświetlony 253 razy.)

Z Miłością SasAnka:)
Aga
Manareikowiec
*

« Odpowiedz #1 : 2010.05.27, 12:04:28 »

Piękne słowa.
 Życie w Miłości, życie w świadomości to życie które rozpuszcza ból i krzywdę.
jednak za ból który czujemy jesteśmy odpowiedzialni sami.
Oczywiście, że ktoś  może na nas wpływać. I  wpływa wyrażając swój ból, złość, niezadowolenie czy niespełnione oczekiwanie w sposób nieuświadomiony.

Wtedy tak naprawdę jeśli odczuwamy ból to jest to również zblokowana energia w nas, niezrozumiana, nieprzerobiona i czujemy niskie energie. Właściwie nikt nikomu bólu nie zadaje. Jedno wyraża swoje emocje, drugie błąka się w emocjach swoich i innych ludzi.
Gdy już jesteśmy bliżej Siebie, bliżej prawdy, emocje znikają, nie mają na nas wpływu. Nie rani nikt nikogo i w  Miłości serce się rozwija.

flower flower flower
SasAnka
Administrator
Wielki Mędrzec

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #2 : 2010.05.27, 12:13:01 »

heart flower sun

Budda Purnima

Budda i jego ewangelia miłości

Dyskurs Bhagawana Śri Sathya Sai Baby wygłoszony w dniu święta Budda Purnima, 21.05.2000 r. w Sai Ramesh Hall w Brindawanie

Jeżeli zetrzesz drzewo sandałowe, wyda wonny zapach.
Jeśli zmiażdżysz trzcinę cukrową, wypłynie z niej słodki sok.
Jeśli mocno rozgrzejesz złoto, pogłębi się jego połysk i blask.
Podobnie, gdy człowiek pełen prawości przeżyje w życiu ciężkie chwile, jej szlachetność zajaśnieje większym blaskiem.

(poemat śpiewany)

Ucieleśnienia miłości!
Im bardziej człowiek obdarza miłością innych, tym większa jest jego wewnętrzna błogość. Dlatego jeśli człowiek pragnie, by rosła w nim błogość, powinien coraz bardziej kochać bliźnich - to jest królewska droga do Boga. Najlepszym sposobem kochania Boga jest kochanie wszystkich istot i służenie im. Oto sekret odkryty przez Buddę. Buddham śaranam gaczczhami, sangham śaranam gaczczhami, dharmam śaranam gaczczhami. Pierwsza z tych sentencji mówi o oczyszczeniu intelektu (buddhi) poprzez przebywanie w dobrym towarzystwie, druga zaś o wykorzystaniu go w służbie dla społeczeństwa. To wprowadzi was na ścieżkę dharmy. Nie wolno wam krzywdzić żadnej żywej istoty. Zawsze pomagajcie, nigdy nie krzywdźcie.

Najważniejsza nauka Buddy zawiera się w słowach: ahimsa paramo dharma - niekrzywdzenie jest nadrzędną powinnością. Nikogo nie wolno krzywdzić ani ranić w myślach, słowach i czynach. Zastanawiacie się, czy takie postępowanie jest w praktyce możliwe. Tak, z całą pewnością; z mocnym postanowieniem możecie zrealizować każde wielkie zadanie. Kiedy już uświadomicie sobie, że jest tylko jeden - mieszkający we wszystkich - Bóg, wtedy nigdy więcej nikogo nie zranicie, ani nie skrzywdzicie i niczego nie będziecie się bali.
ciąg dalszy:

http://www.sathyasai.org.pl/dyskursy.php?tekst=t2.7.4

Aga
Manareikowiec
*

« Odpowiedz #3 : 2010.05.27, 12:16:39 »

Dalej idąc za Miłością, mogę już tylko się nią dzielić...dzielć. Każdy ból napotkany u innych, nieuświadomiony ukoi, rozpuści, pocieszy...a nawet może oświecić. Chociaż szczerze mówiąc ...tak mi po prostu przyszło..nie wiem czy może oświecić, pewnie tak...bo gdy Miłość płynie to sama działa, gdy tylko jej serce na to otworzymy i płynąć pozwolimy. Nikt niczego tu nic nie czyni, jednynie jak naczynie się tylko wypełnimy.

heart sun heart
SasAnka
Administrator
Wielki Mędrzec

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #4 : 2010.05.27, 12:24:07 »

Chichot Chichot Chichot heart flower sun Miłość płynie jak miód, czuję taką słodycz teraz w sobie  heart flower sun Dziękuje Aguś

* 21.JPG (40.65 KB, 611x435 - wyświetlony 482 razy.)

* 3.jpg (118.82 KB, 778x583 - wyświetlony 485 razy.)

Aga
Manareikowiec
*

« Odpowiedz #5 : 2010.05.27, 12:45:11 »

Chichot Chichot Chichot

a Miodu niech wszystkim będzie dostatek

poza Miodem jednak na wersie jednym się znwu zatrzymałam.

ot oświecenie przyszło Uśmiech

i w słowach co Aniu zacytowałaś

Kiedy już uświadomicie sobie, że jest tylko jeden - mieszkający we wszystkich - Bóg, wtedy nigdy więcej nikogo nie zranicie, ani nie skrzywdzicie i niczego nie będziecie się bali.

bo Miłość czy chcesz czy nie, każdy w niej jednym słowem pływa, otworzysz się czy nie to inna sprawa lub bajka.
Więc tutaj morału nie będzie, niech Prawda płynie jak miód, Miłości Ci nam dostatek niech serce poczuje sercem a wszystkie "złe bajki"  czmychną.

i ja Dziękuję
 heart flower sun
« Ostatnia zmiana: 2010.05.29, 12:51:47 wysłane przez Prasanthinanda » Zapisane
Aga
Manareikowiec
*

« Odpowiedz #6 : 2010.05.27, 12:48:44 »

i Kocham Was wszystkich bardzo

sun heart sun heart sun heart sun heart sun heart sun heart sun heart sun heart

SasAnka
Administrator
Wielki Mędrzec

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #7 : 2010.05.27, 13:03:58 »

Kochamy Ciebie i wszystkich otwartych na Miłość i w Niej żyjących  heart flower sun

* kwiaty1.jpg (220.82 KB, 778x583 - wyświetlony 509 razy.)

* kwiat3.jpg.jpg (101.91 KB, 561x374 - wyświetlony 498 razy.)

* image.jpg (2.08 KB, 75x75 - wyświetlony 221 razy.)

Aniolek67
Manareikowiec akt.
**

« Odpowiedz #8 : 2010.05.27, 16:11:31 »

Nie krzywdzić innych...
Właśnie dziś w pracy miałam sytuację,kiedy chory człowiek nie radził sobie z pobytem w szpitalu...
obrażał wszystkich dookoła nie będąc tego w pełni świadomym(chora głowa-niestety)ale pewne jest,że nie chciał tego,bo wypowiadając obraźliwe słowa,jego oczy wyrażały błaganie...tak...błaganie...tylko nikt go nie rozumiał w tym błaganiu o zrozumienie pełne, zwracano uwagę tylko na jego słowa i blady uśmiech,który w moich oczach był raczej przeproszeniem za jego nieświadome zachowanie niż, jak inni odbierali go -szyderstwem...
Myślę,że każdy kto pomyślał o nim jak o złym człowieku-skrzywdził go....pewne rzeczy nie są takie, na jakie wyglądają i trzeba je umieć nazwać własciwie....

* 246920f6b574f494cd0862ff99517c3b,10,19,0.jpg (22.45 KB, 329x500 - wyświetlony 391 razy.)

Wrażliwy człowiek najpierw czuje,
później rozumie.
/E. Kołda/
SasAnka
Administrator
Wielki Mędrzec

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #9 : 2010.05.27, 16:22:54 »

Kochana Małgosiu, to piękne świadectwo Twojego boskiego serduszka. Patrząc nim widzisz więcej, niż inni. Wielką mądrością jest widzieć w każdym człowieku dobre cechy i prawdę, ale to też wielka sztuka. Gratuluję Ci i tulę mocno do serduszka.  heart flower sun

* bozepozwol.mp3 (3309.66 KB - pobrany 131 razy.)

Aniolek67
Manareikowiec akt.
**

« Odpowiedz #10 : 2010.05.27, 17:32:53 »

Nie sądzę,bym na gratulacje zasługiwała...czyż właściwe myślenie powinno być nagradzane?i to w tej kwestii?Jestem zdania,że wszyscy,którzy pracują w służbie zdrowia powinni być
wrażliwi i oddani
wyrozumiali i rozumiejący dziwne
delikatni i uważni
kulturalni i cierpliwi....

albo... powinni opuścić stanowisko w tej pracy!
Nie jestem lekarzem,jestem  salową-najniższy personel szpitalny-tak nas nazywają...
najniższy...-tak-...najniżej kłaniamy się cierpiącej istocie ludzkiej każdego dnia i przynajmniej ja-widzę w tym każdym chorym człowieku Dobro ukryte,Miłość niespełnioną,Cierpliwość niewymowną,Nadzieję nieprzerwaną
i SZACUNEK MAM do niego.Bo choć uwięziony przez chorobę to on daje mi szansę pokazania Bogu co we mnie drzemie dobrego...a czasem i złego też(bym mogła z tym walczyć,bym mogła się uczyć,bym siebie lepiej poznać mogła)

* 6a8de305f19e5567f838783f791e71a9,10,19,0.jpg (40.47 KB, 600x450 - wyświetlony 473 razy.)

Wrażliwy człowiek najpierw czuje,
później rozumie.
/E. Kołda/
SasAnka
Administrator
Wielki Mędrzec

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #11 : 2010.05.27, 17:43:13 »

Zasługujesz na wszystko, co najlepsze. To nie właściwe myślenie, ale ODCZUWANIE u Ciebie dominuje, stąd boski aplauz dla Ciebie.

Bóg śpi w kamieniu, oddycha w roślinie, śni w zwierzęciu i budzi się w człowieku porzekadło starohinduskie.

Kocham piękne oznaki człowieczeństwa  heart flower sun

* metta.mp3 (4361.63 KB - pobrany 113 razy.)
« Ostatnia zmiana: 2010.05.27, 18:54:38 wysłane przez SasAnka » Zapisane

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

dl-stats
TinyPortal v1.0 beta 4 © Bloc