* *
Strony: [1] 2 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Obłoczek Prawdy.  (Przeczytany 5001 razy)
SasAnka
SasAnka:)
Administrator
Wielki Mędrzec

Zobacz profil WWW
« : 2008.04.28, 10:28:47 »

Powinniśmy żyć z pełną wiarą w cztery wielkie prawdy:

Nie ma lepszego doradcy niż własne serce,
Nie ma lepszego nauczyciela niż czas.
Nie ma lepszej świętej kięgi niż świat.
Nie ma lepszego przyjaciela niż Bóg.

kolejne:

Gdy wyzwolisz się z pychy, będziesz kochany.
Gdy wyzwolisz się z gniewu, będziesz wolny od cierpienia.
Gdy wyzwolisz się z pragnień, będziesz naprawdę bogaty.
Gdy wyzwolisz się z zachłanności, będziesz szczęśliwy.
(wers sanskrycki)

"Dajcie mi dziesięciu czystych i idealnych ludzi, a razem z nimi zmienię cały świat". Ale Baba mówi: "Mi wystarczy tylko jeden idealny człowiek!". Tylko jeden! Liczy się ten jeden, jedyny. Jest nim Bóg. Jeżeli macie jedynkę, to każda dodana do niej ilość zer niesie wielką wartość. Im więcej zer, tym większa wartość. Jednak gdy nie ma jedynki, same zera nie mają żadnej wartości. Bóg jest jedynką. Słońce, Ziemia, Księżyc, itd. wszystko to zera. Ich wartość leży jedynie w połączeniu z jedynką, którą jest Bóg. Tak więc liczy się tylko Bóg, wszystko inne jest nieistotne. Miejcie w Niego niezachwianą wiarę. Oddajcie Mu całe swoje życie. Pracujcie dla swych bliźnich, pomagajcie im w duchu oddania Bogu, Niech wasza praca stanie się waszym małym podarunkiem dla Niego. Starajcie się mówić to, co myślicie i robić to, co mówicie. Inaczej zdradzalibyście swą boską naturę. Głoście orędzie chwały Boga po wszystkie krańce Ziemi, śpiewając Jego imię. A wówczas duchowa atmosfera i klimat Ziemi zmienią się na lepsze. Ziemia stanie się święta."

Jestem numerologiczną jedynką-to też prawda Uśmiech

« Ostatnia zmiana: 2010.01.07, 00:29:05 wysłane przez SasAnka » Zapisane

Z Miłością SasAnka:)
SasAnka
Administrator
Wielki Mędrzec

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 2008.04.30, 09:04:27 »

"Kiedy nadejdzie śmierć,
Zasady gramatyki nie będą ci w niczym pomocne. "

Wiele osób wykonuje ćwiczenia duchowe, takie jak powtarzanie imion Pana i medytacja, ale nie przynoszą im one znaczących korzyści. Nie mogą zdobyć wiecznej szczęśliwości, osiągają nietrwałe rezultaty. Nie przywiązujcie do nich wagi. Przyczyną wszelkich zmartwień jest dzielenie na "ja" i "moje". Będą was osaczać kłopoty, dopóki nie zrealizujecie Hari. Ich źródło leży w identyfikowaniu się z ciałem. Kiedy zaczniecie identyfikować się Bogiem, kłopoty odejdą. Róbcie wszystko, żeby poznać swoją prawdziwą jaźń. Nigdy nie rozpaczajcie. Uwolnicie się od smutków, zmartwień i lęków, zrywając więzy materialne. Zrozumcie, "Ja jestem Ja". Jeśli mocno w to uwierzycie, nic wami nie zachwieje. Nie przywiązujcie się do powłoki materialnej i do rzeczy. Dostąpcie zbawienia, napełniając swoje życie poświęceniem.

To ty jesteś Bogiem

Dyskurs Bhagawana Śri Sathya Sai Baby wygłoszony 25 grudnia 2003 r. w Prasanthi Nilayam

« Ostatnia zmiana: 2010.04.22, 10:19:28 wysłane przez SasAnka » Zapisane

SasAnka
Administrator
Wielki Mędrzec

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #2 : 2008.05.03, 07:07:32 »

Pierwszą wśród pięciu wartości ludzkich jest satja. Kto jest autorem albo kto mówił i nauczał o satji? Jest powiedziane:  Manasjekam waczasjekam karmanjekam mahatmanam - ten, którego myśli, słowa i czyny są w doskonałej harmonii, jest szlachetnym człowiekiem. Takie szlachetne dusze głosiły prawdę od niepamiętnych czasów. Satja (prawda) manifestuje się z naszego własnego serca.

Drugą wartością jest dharma (prawość). Kto stworzył dharmę? Czym jest dharma, a czym adharma? Jeżeli zaczniecie badać, wtedy stanie się jasne, że dharma nie jest czymś stworzonym przez kogoś. Satjannasthi paro dharmah - nie ma większej dharmy niż wierność prawdzie). Dharma pochodzi z satji.

Trzecią wartością jest śanti (pokój, spokój). Gdy spytacie milionera: "Panie, masz wszystko, co na tym świecie jest potrzebne do szczęśliwego życia. Czy jesteś szczęśliwy?" - w odpowiedzi usłyszycie: "Mam wszystko, ale nie mam spokoju". Spokój nie jest czymś, co dana osoba może podać dalej albo ofiaruje miłosiernie komuś innemu. Pokój musi pochodzić z własnego serca. Dzisiaj, gdziekolwiek popatrzycie, widzicie tylko "armaty, nie pokój" [gra słów - only pieces, no peace].

Czwartą wartością jest prema (miłość). Skąd przyszła miłość? Czy przyszła od matki albo od ojca lub od jakiegoś przyjaciela? Czy ktoś ją podarował? Nie! Miłość jest waszym prawdziwym tchnieniem życia. Świat pozbawiony miłości nie może istnieć.

Piątą ludzką wartością jest ahimsa (niestosowanie przemocy). Gautama Budda nauczał: Ahimsa paramo dharmah - niestosowanie przemocy jest najwyższą dharmą. Ale dzisiaj, gdziekolwiek spojrzycie, jest tylko przemoc. Tak jak w przypadku innych ludzkich wartości, siedzibą niestosowania przemocy jest serce.

Pięć wartości ludzkich - satja, dharma, śanti, prema i ahimsa nie zależy od siebie nawzajem. One ściśle podążają jedna za drugą. Tych pięć cech jest darem Boga dla człowieka. Jako istoty ludzkie musicie manifestować pięć wartości ludzkich przez wprowadzanie ich w życie. To jest "Educare".
Dyskurs Bhagawana Śri Sathya Sai Baby wygłoszony 29 września 2006 r. z okazji święta Daśary

« Ostatnia zmiana: 2010.04.22, 10:19:46 wysłane przez SasAnka » Zapisane

SasAnka
Administrator
Wielki Mędrzec

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #3 : 2008.05.30, 19:19:34 »

"Sathya Sai Baba mówi: .To Ja pociągam za sznurki, to Ja jestem władcą marionetek, Pamiętaj, że żadna myśl nie jest twoja, Pamiętaj, że spotykamy się w twoim śnie, Pamiętaj też, że tak naprawdę nie ma niczego do zrozumienia, nie ma żadnego celu do osiągnięcia."
Tak Proste i Prawdziwe słowa.  Sai jest bardzo mocno odczuwalny, mówi, działa i tego nie sposób nie czuć:)

* pic_2004-05-22_182943.jpg (16.69 KB, 400x300 - wyświetlony 366 razy.)
« Ostatnia zmiana: 2010.01.07, 00:30:07 wysłane przez SasAnka » Zapisane

SasAnka
Administrator
Wielki Mędrzec

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #4 : 2008.06.02, 09:09:03 »

Pewnego razu, kiedy Śiwa i Parwati przechadzali się po niebie, zobaczyli człowieka ucinającego gałąź, na której siedział. Gdy mężczyzna już miał spadać, Parwati pomodliła się do Śiwy, aby go uratował: "O Panie, proszę uratuj go przed upadkiem na ziemię".

Ale Śiwa rzekł do Parwati: "To ty zobaczyłaś go pierwsza. I to znowu ty zrozumiałaś, że on umrze, kiedy spadnie. Tak więc to do ciebie należy uratowanie go".

Parwati odpowiedziała: "Drogi Panie, kiedy ktoś spada na ziemię, wypowiada słowo amma (matko) albo appa (ojcze). Jeżeli ten człowiek zawoła amma, wtedy ja go uratuję, ale jeżeli zawoła appa, ty powinieneś go uratować". Iśwara zgodził się na tę propozycję.

Gdy gałąź się złamała, zarówno Śiwa jak i Parwati pobiegli, by go uratować. Ale podczas spadania ten człowiek nie zawołał ani amma ani appa; zawołał: ajjo! (niestety!). Chociaż zarówno Śiwa jak i Parwati czekali, by go uratować, on ich nie zawołał.

Morał z tej historii jest taki, że powinniśmy zawsze pamiętać o swoich rodzicach. Człowiek, który nie pamięta rodziców nawet w przypadku trudności, jest prawdziwym głupcem. Pan Iśwara i matka Parwati są uniwersalnymi rodzicami. Jeżeli człowiek stale o nich pamięta, nie napotka trudności ani cierpień. Niestety, dzisiaj ludzie nie pamiętają swoich rodziców. Dlatego odmawiają sobie ochrony.

Boskość Ramy rozkwitła pod czułą opieką Kausalji;
Z powodu czułych uczuć i wyrzeczeń Sity
Lawa i Kusza osiągnęli dobre imię i sławę;
Karmiony miłością swej matki Putlibaji, Gandhi stał się mahatmą;
Troska miłującej Dżidżabaji uczyniła z Siwadżi wielkiego wojownika.

Człowiek musi przede wszystkim zawsze pamiętać o swojej matce. Iśwaramma reprezentuje boskie macierzyństwo. Ona jest matką Iśwary. Podobnie, Wenkama oznacza Pana siedmiu wzgórz. Tak więc Pedda Wenkamaradźu i Iśwaramma razem reprezentują boskich rodziców. Dzisiaj oboje mieszkają na Wajkuncie.

Są trzy wcielenia Sai. Pierwszym był Śirdi Sai, drugim jest Sathya Sai, a trzecim, który ma przyjść, jest Prema Sai. Prema Sai będzie najważniejszym wcieleniem, ponieważ zjednoczy on całą ludzkość. Wszyscy wiecie, że to prema (miłość), jednoczy wszystko!

Niestety, dzisiaj nie znajdziecie ekatwy (jedności) nigdzie. Gdziekolwiek spojrzycie, jest tylko bhinnatwa (różnice i różnorodność). Tam gdzie jest miłość, będzie jedność. Wtedy wszyscy ludzie będą zjednoczeni, bez względu na kastę, kulturę i kraj.

Baba

« Ostatnia zmiana: 2010.04.22, 10:20:28 wysłane przez SasAnka » Zapisane

SasAnka
Administrator
Wielki Mędrzec

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #5 : 2008.06.04, 10:09:44 »

Jesli TY Patrzysz na mnie Ja Patrze na Ciebie.

W domu mego wyznawcy niczego nie zabraknie.

Daję ludziom to, czego pragnę w nadziei, iż zapragną tego, co chce im dać.

Jesli podzielisz się ze mną swym ciężarem udzwignę go.

Jeśli będziesz szukał mej pomocy i przewodnictwa otrzymasz je natychmiast.

Zachowaj cisze a ja uczynię resztę, doprowadzę cię do celu.

Gdziekolwiek będziesz pomyśl o mnie a stanę przy Tobie.

Nigdy nie odmowie pomocy tym którzy przyjadą do mnie, powierza mi się i będą szukać we mnie schronienia.

Jeśli będziesz szukał mej pomocy i przewodnictwa otrzymasz ja natychmiast.

Słowa Shirdi Sai Baby

* kartka1279.jpg (38.21 KB, 400x280 - wyświetlony 372 razy.)
« Ostatnia zmiana: 2010.01.07, 00:32:58 wysłane przez SasAnka » Zapisane

semi
Manareikowiec
*

« Odpowiedz #6 : 2008.07.12, 13:39:03 »

Piekne slowa i jakze proste i prawdziwe.

Jesli podzielisz się ze mną swym ciężarem udzwignę go.
Przekonalam sie o tym wiele razy.
Buziaczki Zosia
« Ostatnia zmiana: 2011.07.02, 11:26:40 wysłane przez Prasanthinanda » Zapisane

Jestem ,Światłem i Miłością
SasAnka
Administrator
Wielki Mędrzec

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #7 : 2008.07.12, 13:52:39 »

Sai Baba to  obecna inkarnacja Boska, a Prema będzie kolejną. Same dobre rzeczy, warto zajrzeć...
http://www.sathyasai.org.pl/sathyasaibaba.php?tekst=t1.2.2
« Ostatnia zmiana: 2010.01.07, 00:34:46 wysłane przez SasAnka » Zapisane

semi
Manareikowiec
*

« Odpowiedz #8 : 2008.07.13, 08:03:39 »

nie wiem dlaczego ale nie otwiera mi sie ta strona
« Ostatnia zmiana: 2011.07.02, 11:26:25 wysłane przez Prasanthinanda » Zapisane

SasAnka
Administrator
Wielki Mędrzec

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #9 : 2008.07.13, 14:28:56 »

spróbuj teraz...... Mrugnięcie

semi
Manareikowiec
*

« Odpowiedz #10 : 2008.07.18, 12:16:45 »

Teraz mi sie udalo wejsc natomiast nie udalo mi sie zarejestrowac,zeby poczytac forum jakis blad kodu i nic nie wiem
« Ostatnia zmiana: 2011.07.02, 11:26:10 wysłane przez Prasanthinanda » Zapisane

SasAnka
Administrator
Wielki Mędrzec

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #11 : 2008.07.18, 12:22:40 »

http://www.sathyanews.dbv.pl/news.php

mnie się też już nie otwiera,
« Ostatnia zmiana: 2010.01.07, 00:35:47 wysłane przez SasAnka » Zapisane

semi
Manareikowiec
*

« Odpowiedz #12 : 2009.07.18, 12:31:51 »

Gdy wyzwolisz się z pychy, będziesz kochany.
Gdy wyzwolisz się z gniewu, będziesz wolny od cierpienia.
Gdy wyzwolisz się z pragnień, będziesz naprawdę bogaty.
Gdy wyzwolisz się z zachłanności, będziesz szczęśliwy.
(wers sanskrycki)

Piekne dziekuje
« Ostatnia zmiana: 2011.07.02, 11:25:54 wysłane przez Prasanthinanda » Zapisane

SasAnka
Administrator
Wielki Mędrzec

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #13 : 2009.08.12, 12:43:01 »

Można powiedzieć już tak:

Jestem wyzwolona już z pychy, jestem kochana.
Jestem wyzwolona już z gniewu, jestem wolna od cierpienia.
Jestem wyzwolona już z pragnień, jestem naprawdę bogata.
Jestem wyzwolona już z zachłanności, jestem szczęśliwa.

* Mandala 378.jpg (39.85 KB, 500x500 - wyświetlony 619 razy.)

semi
Manareikowiec
*

« Odpowiedz #14 : 2009.08.15, 15:37:43 »

Jam jest wolna .
Pozdrawiam Zosia
« Ostatnia zmiana: 2011.07.02, 11:22:49 wysłane przez Prasanthinanda » Zapisane

Strony: [1] 2 3   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: