* *
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Czy zasługujemy na rozwój?  (Przeczytany 3609 razy)
SasAnka
SasAnka:)
Administrator
Wielki Mędrzec

Zobacz profil WWW
« : 2008.04.01, 15:25:14 »

Często otrzymuję w listach takie pytania i wątpliwości.

Rozwój trwa cały czas, ale jaką ma jakość? Chodzi o stałe podnoszenie samoświadomosci, wtedy rozwój zaczyna być odczuwalny po dobrych skutkach.

Czasami trzeba dojrzeć do tego i wtedy zaczyna się właściwy  czas na konkretny rozwój.

Wcześniej próbujemy sami jeszcze główkować, aż do czasu...., kiedy wyczerpani i zrezygnowani szukamy pomocy. I dobrze, bo nie zawsze sami wejdziemy na właściwy tor, więc warto zaufać osobie, która przeszła ten szlak.

Umysłem nie osiągniemy wiele, a przynajmniej nie to, co najlepsze i najwartościowsze, bo umysł nas zwodzi. Kręci nami, jak mu się podoba, byle porządzić.

To Ty masz być świadomy Siebie.

Ego nie chce się poddać, bo woli  tkwić w starych wzorcach, które ono dokładnie zna. Każda zmiana rodzi bunt, bo boi się nowego. Ważne jest, aby odczuć w sobie TO, co stanowi Twoją Prawdziwą Tożsamość, cząstkę boskości....po tej nitce dochodzimy do kłębka, Boga w Tobie. Jego Mądrość, Moc i Miłość da Ci wszystko, czego potrzebujesz. To fajna zamiana na nowe, lepsze życie.

Ktoś pisze: "przecież ja mam ogromne problemy ze sobą, jestem zagubiony i szukam ścieżki wyjścia z labiryntu własnych ograniczeń i cierpień, gdzie tam dla mnie do rozwoju duchowego..."

To tylko oceny umysłu, a nie Prawda, więc zaufaj sobie teraz i pozwól działać tylko sercem. Serce duchowe to kopalnia diamentów i korzystając z tego, jesteś BogaTy.Uśmiech)))

Rozwój kłania się każdemu i wszyscy na niego zasługujemy. W takim Celu się rodzimy na ziemi.

Zanim dotrze do nas, ze to Cel Nadrzędny, walczymy o przetrwanie lub zaprzepaszczamy wiele danych nam szans, a potem żałujemy tego zmarnowanego czasu.

Poczuj się godnym rozwoju i uświadom sobie, że to najlepszy wybór.

* 542373_370576479663499_1645481631_n.jpg (126.92 KB, 892x706 - wyświetlony 491 razy.)
« Ostatnia zmiana: 2014.03.21, 18:18:32 wysłane przez SasAnka » Zapisane

Z Miłością SasAnka:)
sylwia
Zainteresowany
**

« Odpowiedz #1 : 2008.04.01, 19:30:24 »

każdy zasługuje na wszystko
a rozwój to pewnien etap
i przede wszystkim praca nad samym sobą
wiem coś o tym
prawda Anusiu   Mrugnięcie

dostrzeżenie, że coś jest nie tak, że coś nas uwiera i przeszkadza to poczatek pracy nad sobą
Bóg zsyła każdemu najlepszą sytuację aby właśnie poprzez nią dostrzegł, że trzeba się przyjrzec czemuś, coś zrozumieć, dotrzeć do przyczyny danego zdarzenia
tu potrzebna jest samoświadomość - jak pisze Anusia
MĄDRE SŁOWA
bez samoświadomości daleko nie zajdziemy
 Duży uśmiech
Anusia wie co pisze !!!!!!!
SasAnka
Administrator
Wielki Mędrzec

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #2 : 2008.04.01, 19:42:10 »

Duży uśmiech ;DSylwuniu witaj Mrugnięcie Uśmiech Fajnie, ze mnie popierasz w moich słowach i je czujesz.Każdy zasługuje na wszystko co Najlepsze Uśmiech Mrugnięcie Chichot

sylwia
Zainteresowany
**

« Odpowiedz #3 : 2008.04.01, 20:10:17 »

Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech

DOKŁADNIE TAK !!!!!
SasAnka
Administrator
Wielki Mędrzec

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #4 : 2008.04.01, 21:04:20 »

Mrugnięcie Uśmiech Chichot Duży uśmiech

semi
Manareikowiec
*

« Odpowiedz #5 : 2008.04.11, 12:32:38 »

Wcześniej próbujemy sami jeszcze główkować, aż do czasu...., kiedy wyczerpani i zrezygnowani szukamy pomocy. I dobrze, bo nie zawsze sami wejdziemy na właściwy tor, więc warto zaufać osobie, która przeszła ten szlak.

Tak wlasnie jak pamietasz Aniu bylo ze mna.
Pytalam,dotykalam probowalam i jest!
JEST PELNA BEZ ZADNEJ WATPLIWOSCI,ZE JESTEM CZESCIA BOSKIEJ KALKULACJI,ZE BOG JEST WE MNIE!
Jak i kiedy to sie stalo dokladnie nie wiem.
Ale wiem i jestem swiadoma,ze jestem zrodzona z milosci i dla milosci!!
I pomalutku z miloscia do swiata,ludzi,zwierzat,roslin itd  podazam Zojeczka
« Ostatnia zmiana: 2011.07.02, 10:48:30 wysłane przez Prasanthinanda » Zapisane

Jestem ,Światłem i Miłością
SasAnka
Administrator
Wielki Mędrzec

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #6 : 2008.04.11, 12:38:44 »

Zojeczko kochana, konsekwencja daje zawsze jak najlepsze skutki. Pamiętam Twoją determinację i to też mobilizowało, aby iść dalej.... i doszłaś Uśmiech Wiesz, że Miłość to wszystko co posiadamy i co nam potrzebne, bo z Niej wynika cała reszta. Teraz tylko sprawa podnoszenia wibracji na coraz wyższe i wyższe, a to droga naszego samorozwoju, która trwa cały czas, aż do Urzeczywistnienia się. Buziaczki
« Ostatnia zmiana: 2014.03.21, 18:19:03 wysłane przez SasAnka » Zapisane

semi
Manareikowiec
*

« Odpowiedz #7 : 2008.04.11, 20:03:52 »

Dziekuje Aniu.
Ano wlasnie ide,ide i poki co nie chce zawracac.
Jezus mnie prowadzi,a ja z ufnoscia sie poddaje.
Przytulam cieplo-DZIEKUJE,ZE JESTES!
Dziekuje za wszystko.
Wysylam WDZIECZNOSC,MILOSC caly ogrom!!!
« Ostatnia zmiana: 2011.07.02, 10:48:15 wysłane przez Prasanthinanda » Zapisane

SasAnka
Administrator
Wielki Mędrzec

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #8 : 2008.04.28, 09:26:14 »

Kod:
JEST PELNA BEZ ZADNEJ WATPLIWOSCI,ZE JESTEM CZESCIA BOSKIEJ KALKULACJI,ZE BOG JEST WE MNIE!

Kochana Zofio Bóg nie kalkuluje Mrugnięcie ON WIE. Prostota nie zna kalkulowania, analizowania itp.

Bóg jest Tobą i mną i każdą istotą stworzoną przez Niego,

Dostrzegajcie Boga w drugim człowieku. Uświadomcie sobie, że wszyscy jesteście jak fale tego samego oceanu - wszystkie do siebie podobne. Rozwijajcie w sobie poczucie braterstwa, miłość, empatię. Przemieńcie uwielbienie, jakim chcielibyście darzyć Boga, w służbę bliźniemu; nie traktujcie bliźniego jak kogoś obcego. Jeden uczynek ofiarowany Bogu dostrzeżonemu w drugim człowieku jest wart więcej, niż długie lata modlitwy. Waszym obowiązkiem jest służyć bliźniemu, a nie szukać w nim winy. Zapytacie pewnie: "Swami, jak możemy darzyć miłością kogoś, kto postępuje niegodnie? Jak mamy go poważać, tak jak tego od nas wymagasz?". Zatem rozważcie, kto popełnił zło. Co go do tego skłoniło? Kto to zrobił? Ciało. Kto skłonił je do tego? Umysł. Dlaczego? Otóż, umysł działał pod wpływem karmy, czyli sumarycznego efektu czynów i przekonań z wielu poprzednich wcieleń. Ale atma żyjąca w tym ciele nie jest skażona żadnym czynem ani motywem. Ta atma to Bóg. Jego kochajcie i czcijcie.

Nie materia, lecz duch

Dyskurs Bhagawana Śri Sathya Sai Baby wygłoszony do wolontariuszy 8.03.1967 r. w przededniu Mahaśiwaratri

semi
Manareikowiec
*

« Odpowiedz #9 : 2008.07.05, 14:21:48 »

No,no 3 miesiace temu pisalam ale czas leci.

Nie przywiązuj się do przemijającego ciała; używaj go jak narzędzie. Postrzegaj siebie jako istotę oddzielną od ciała, stworzonego z połączenia pięciu elementów.

Ten cytat z dzisiejszej mysli jest mi bardzo bliski,wlasnie nad tym pracuje,a nie jest latwo.
Rozwoj duchowy jest dla kazdego-trzeba poprostu chciec i pracowac,pracowac i jeszcze raz pracowac.
Z miloscia Zojeczka
« Ostatnia zmiana: 2011.07.02, 10:47:54 wysłane przez Prasanthinanda » Zapisane

SasAnka
Administrator
Wielki Mędrzec

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #10 : 2008.07.05, 17:14:19 »

Pięknie wyglądasz na tym zdjęciu, widać, ze rozwój Ci służy:)))

semi
Manareikowiec
*

« Odpowiedz #11 : 2008.07.06, 11:47:28 »

Dziekuje Aniu.

Smutek to stopy, a radość - głowa; stopy i głowa to części tej samej istoty. Nie możesz jednocześnie witać radość i odrzucać żal. Nie możesz mieć awersu bez rewersu. Diament jest najpierw nieefektownym kawałkiem skały, twardym kamykiem.

No wlasnie,coz to jest diament?
Jest to wegiel poddany obrobce wysokiego cisnienia.
I tak ja z wegielka pomalu sie szlifuje.
Patrze na swoje posty sprzed 3 miesiecy i widze roznice- jak pewne rzeczy juz widze inaczej.
« Ostatnia zmiana: 2011.07.02, 10:39:48 wysłane przez Prasanthinanda » Zapisane

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

dl-stats
TinyPortal v1.0 beta 4 © Bloc